Vali keel

Müügitingimused

1. Üldised tingimused

1.1 Müügitingimused sätestavad www.aliede.eu veebilehe alalingilt Kirjastus ostu teinud isiku (edaspidi Tarbija) ning Aliede OÜ (edaspidi Teenusepakkuja) vahelise ostu-müügi tehingu tingimused.

1.2 Lisaks käesolevatele müügitingimustele reguleerib Tarbija ja Teenusepakkuja vahelisi suhteid Eesti Vabariigis kehtiv võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised olulised õigusaktid.

1.3 Teenusepakkujal on õigus teha algsetes hindades muudatusi. Muudatused kajastatakse veebilehel: www.aliede.eu alalinkidel.

2. Hinna- ja tarneinfo

2.1 Kõik Teenusepakkuja toodud hinnad on eurodes. Hinnad sisaldavad käibemaksu.

2.2 Ostetud tooted edastatakse Tarbija poolt valitud Eesti pakiautomaati ja tasud, kui need eraldi rakenduvad, on tellimislingil välja toodud. Tooted saadetakse välja ühe töönädala jooksul arve laekumisest. Võimalik on valida Smarposti ja DPD pakiautomaatide vahel.

2.4 Teenusepakkujal on õigus teha müügitingimustes muudatusi. Muudatused kajastatakse veebilehe www.aliede.eu müügitingimuste lehel.

3. Tellimuse vormistamine

3.1 Soovitud tooted tuleb tellimislingi kaudu edastada Teenusepakkujale, kui pole toote juures teisiti märgitud. Tellimislink on iga toote info juures.

3.2 Tellimuse edastamise järgselt saadetakse antud e-postile arve kuni ühe töönädala jooksul, mis tuleb pangaülekandega tasuda Teenusepakkuja arveldusarvele LHV pangas.

3.3 Maksed toimuvad eurodes. Tellimuse kiiremaks menetlemiseks on oluline märkida selgitusse arve number.

3.4 Kontrollige enne tellimuse lõplikku kinnitamist andmeväljades oleva informatsiooni õigsust ning kontrollige üle tellimuse sisu (sh tellitud eksemplaride arv) ja tutvuge müügitingimustega.

3.5 Makstud tellimuse täitmine toimub ühe töönädala jooksul. Füüsilised tooted liiguvad vastavalt postisüsteemi kiirusele, eelduslikult jõuavad valitud automaati hiljemalt 3 tööpäeva jooksul postitamisest.

4. Tagastamisõigus ja pretensioonide esitamise kord

4.1 Tarbijal on õigus alates tellimuse kättesaamisest sellest taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu kui Tarbijaks on juriidiline isik. Toode peab olema tagastamisel samaväärne kui oli Teenusepakkuja saatmisel.

4.2 Toote tagastamiseks tuleb teavitada Teenusepakkujat selle tagastamise soovist kirjalikult e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

4.3 Tarbijal on õigus raha tagasi saada kui toode ei vasta Teenusepakkuja kirjeldatud sisule või on defektiga. Teenusepakkuja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast toote üleandmist Tarbijale. Teenusepakkuja tagastab müügilepinguga kaasnevad tasud Tarbijale toote tagastamise järel 14 päeva jooksul.

4.4 Vigase või vale toote puhul kompenseerib tagastamisega seotud kulutused Teenusepakkuja. Kompensatsiooni saamiseks tuleb Tarbijal 14 päeva jooksul võtta ühendust Teenusepakkujaga. Teenusepakkuja võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud. Raha tagastamisel arvestab Teenusepakkuja Tarbija tasutud summast maha postikulu summa.

4.4.1 Kui Tarbija ei lähe järele tema tellitud tootele ja postisüsteem tagastab toote Teenusepakkujale ning Tarbija soovib, et toode talle uuesti saadetakse, siis tasub Tarbija postile kuluva teenustasu.

4.4.2 Tootest loobumisel ehk tagastamisel arvestab Teenusepakkuja postile kulunud teenustasud (sh tagasisaatmise) maha Tellijale tagastatavast summast.

4.5 Teenusepakkuja ei vastuta tellimuse täitmise hilinemise eest, juhul kui toote kohaletoimetamine viibis asjaolude tõttu, mida Teenusepakkuja ei saanud ette näha ega mõjutada.

4.6 Tootega seotud muude pretensioonidega võib Tarbija samuti pöörduda Teenusepakkuja poole e-aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kui Teenusepakkujalt ostetud tootel on puudused, mille eest Teenusepakkuja vastutab, parandab või asendab Teenusepakkuja puudusega toote. Kui toodet ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Teenusepakkuja Tarbijale kõik ostu-müügi tehinguga kaasnenud tasud.

4.7 Teenusepakkuja vastab Tarbija kaebusele kirjalikult 14 päeva jooksul kaebuse laekumise päevast.

4.8 Kui Tarbija ja Teenusepakkuja ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on Tarbijal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.