Vali keel

Juba ilmunud

Aliede alustas oma tegevust 2020. aastal ja seni ei ole Aliede nime all veel ühtegi teost kirjastatud, kuid Aliedele on antud mitme teose turundamise õigus ja vajadusel täiendava kirjastamise õigus. Oled kutsutud allolevalt teostega tutvuma ja soovi ning võimaluse korral ka ostma.

 Henno Linn
"Eesti politsei sport läbi ajaloo"
 
95 aastat Eesti korrakaitsjate sporditegevust: 1918–2013Politsei sport

Tehnilised andmed: 750 lk, kõvaköiteline 250x190 mm, raamatuselg 48 mm; ilmunud 2014, ribakood on 9789949333691. 
Hind 24,00 eur koos saatmisega postiautomaati Eesti piires. Soovi korral raamat koos autori pühendusega. Korraga mõlemad H. Linna teosed ostes on komplekti hind 42,00 eur. Ostusoovist kirjuta: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Spordielu taustal avaneb ühe organisatsiooni lugu, mis põhjustab tõuse, mis mõõna, mida tähendab personalitöö kõige laiemas tähenduses.
Teos avab seni vähe uuritud ja avaldatud valdkonna Eesti spordiloos – politseispordi rajad minevikust kuni tänase päevani. Peatutakse erinevatel Eesti politsei spordiajaloolistel tähistel, mis kirjeldavad 95 aasta jooksul toimunut. Vaadeldakse erinevate riigivõimude ajal korrakaitsjate elu ja sporti mõjutanud olusid. Antakse süsteemne ülevaade spordiühing Dünamo rollist miilitsaspordis. Tutvustatakse ligi sajandi jooksul enam esile tõusnud korrakaitsjatest sportlasi ja spordilembeseid juhte, tsiteeritakse nii traagilisi kui ka muhedaid meenutusi.
Autor pole piirdunud mitte ainult politsei sporditegevuse käsitlemisega, vaid andnud üsna põhjaliku ülevaate ka ajaloolisest taustast, korrakaitseorganite endi muutumisest ja arengust. See aitab lugejal paremini mõista spordi kohta politseis. Entsüklopeedilise ülevaate saab ligi kolmesajast politsei- ja miilitsasportlasest.

Vastused leiab paljudele huvitavatele küsimustele, sh Kes on need kaks Edgarit, kellest ühte võib nimetada Eesti politseispordi isaks aastatel 1920–1940 ja teist Eesti miilitsaspordi isaks aastatel 1951–1991?

 Henno Linn
"Eesti Dünamo ajalugu, 1. raamat"
 
Pool sajandit Eesti spordielu märkimisväärselt mõjutanud ja Eestile seitseteist olümpiamedalit toonud spordiklubi lugu

Dünamo 1

Tehnilised andmed: 520 lk, kõvaköiteline 252x175 mm, raamatuselg 35 mm; ilmunud 2017, ribakood on 9789949817412.
Hind 24,00 eur koos saatmisega postiautomaati Eesti piires. Soovi korral raamat autori pühendusega. 
Korraga mõlemad H. Linna teosed ostes on komplekti hind 42,00 eur. Ostusoovist kirjuta: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Raamatus on spordile lisaks suur annus Eesti ajalugu. Rohkelt leiab allikapõhist uudisteavet ja kuueteistkümne dünamolasest Eesti spordikuulsuse dokumentaalseid persoonilugusid, alates pikki aastaid maadluses valitsenud olümpiavõitjast Johannes Kotkasest kuni kahekordse olümpiavõitja Erika Salumäeni.
Teoses kummutatakse nii mõnigi senine müüt Nõukogude Eesti ainukesest kapitalistlikult isemajandanud spordiühingust ja selle liikmetest, tutvustatakse väheteatud või seni avalikult teadmata fakte. Suurim rahva seas levinud ja teoses ümber lükatav müüt on seotud Johannes Kotkasega, kes mitte kunagi ei ole oma kätel keerutanud Jossif Stalinit, kuigi seda on tahetud uskuda. Üllatusena võib tulla mõne sportlase Dünamo taust, kuivõrd ühiskonnakorra muutumise järel oli neid sportlasi, kes hakkasid eitama Dünamosse kuulumist. Huvi võib pakkuda Dünamole kuulunud ja üleliiduliselt kasutusel olnud Kdrioru tennisehalli ja Tehvandi suusakeskuse ajalugu. Aga ka klubile kuulunud Dünamo suusavabriku edu olümpiakulla saavutamiseni Tallinnas toodetud suuskadel. Spordimetsiini huvilistele pakub erilist avastamist Dünamo meditsiinikeskuse teedrajav roll Eesti spordimeditsiini ja dopingukasutamise kontrolli kujunemisel.

 Fredrike Bannink
"101 lahenduskeskset küsimust toimetulekuks traumaga"
 

A 210X330

Tellimuse saab teha SIIN 

Väljavõte: SIIN

Tehnilised andmed: 174 lk, pehmed kaaned, 210x155 mm, raamatuselg 10 mm; ilmunud 2022, ribakood on 9789916409787.
Hind 26,00 eur koos saatmisega postiautomaati Eesti piires. Korraga vähemalt 30 eks tellides, on ühe eks hind 20,00 ja lisandub saatmiskulu.

See on raamat, mille abil saab aidata traumat kogenud inimesel luua uus ja parem elu. Autor on öelnud, et soovib raamatuga toetada spetsialiste, kes töötavad traumat kogenud klientidega ning lisanud: "Ehkki raamatu otsene sihtrühm on spetsialistid, loodan ma, et inimesed, kellel on post-traumaatiline stressihäire ja kes ei käi terapeudi juures, leiavad samuti kasulikku informatsiooni ja harjutusi järgnevatelt lehekülgedelt."

Raamat kutsub kõiki spetsialiste muutma oma tähelepanu suunda sellelt, mis on valesti, sellele, mis on õigesti, ning sellelt, mis ei toimi, sellele, mis juba toimib. 
Raamat sisaldab 101 lahenduskeskset küsimust (ja enamgi), mis on abiks traumaga toime tulemisel. Eesmärk on luua parimat, selle asemel, et parandada halvimat, pannes fookuse klientide tulevikueelistustele ja sinna jõudmisele. Nagu lahenduskeskse lühiteraapia üks rajajaid, Insoo Kim Berg kirjutas eessõnas Fredrike Banninki edukale raamatule “1001 lahenduskeskset küsimust: käsiraamat lahenduskesksele intervjueerimisele”: “Lahenduskeskne lühiteraapia põhineb lugupidaval oletusel, et klientidel on olemas sisemised ressursid, millega luua täiesti individuaalsed ja unikaalselt efektiivsed lahendused oma probleemidele.“