Uudiste kroonika

Nõustamisteenus usalduslepingu kaudu

Aliede on alustanud ettevõtetele nõustamisteenuse pakkumist, et toetada töötajate vaimse heaolu hoidmist. Pakume psühholoogilist nõustamist, töönõustamist, kriisinõustamist ja seda eeskätt usalduslepingu kaudu ehk kokkulepitud seansside ulatuses konfidentsiaalselt. 

Algselt lennuettevõtetele suunatud võimalus sai kiirelt laienduse ka teistele huvilistele. 2021. aasta algusest pakutav teenus näitas juba ühe kvartali jooksul ilmekalt, et pakutav formaat õigustab ennast ja samas ei ole ettevõttele koormav. Iga ettevõtte puhul arutame läbi detailid, mida täpselt koostöös on võimalik pakkuda, kuid üldised lähtekohad on samad. Iga ettevõte saab Aliede vähemalt kahe vaimse heaolu spetsialisti kontaktid, kelle poole saab töötaja ilma vahenduseta otse pöörduda. Esmased nõustamised on enamasti veebi või telefoni teel ja kogemus näitab, et kuni neli 30-minutilist seanssi aitavad edukalt tupikseisust edasi või akuutse ärevuse taas enese kontrolli alla. Järgnevaid nõustamisi on vaja väga erandlikult ja siis on enamasti tegemist pikalt kestnud probleemiga, mille lahendamiseks on vajalik pikem protsess. Sellisel puhul on eraldi kokkulepped, kuivõrd töötaja võib soovida sügavalt isiklike küsimustega tegeleda tööandjast sõltumatult. Tööandja teenus on sel juhul olnud nagu sild vaimse heaolu spetsialistini.

Lisaks on loodud kokkulepe toeks olukordades, kus asutus vajab akuutsest kriisist tulenevat psühhosotsiaalset toetust ja koostööd. Aliede enamusel spetsialistidest on olemas ka kriisinõustamise pädevus.

Osad ettevõtted on soovinud ka "kolleegilt kolleegile" programmi rakendamist, mille käigus toimub 4-päevane asutuse usaldusisikute väljaõpe ning professionaalne nõustamine jääb täiendavaks teenuseks. Huvi korral küsige lisainfot: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.